Home

21. března 2014 celý článek »
Do Česka dnes zavítá komisař pro zaměstnanost Andor

Českou republiku dnes navštíví komisař pro zaměstnanost, sociální věci a začlenění Lászlo Andor. Setká se s několika ministry. Na pořad jednání se dostane i čerpání prostředků z evropských fondů a příprava příštího programového období 2014-2020.

17. března 2014 celý článek »
Zastoupení uvedlo v Bruselu Antonína Dvořáka v rámci Roku české hudby 2014

V rámci Roku české hudby 2014 zorganizovalo Zastoupení Středočeského kraje společně s Památníkem Antonína Dvořáka z Vysoké u Příbrami a Stálým Zastoupením České republiky při Evropské unii výstavu „Antonín Dvořák – Život a dílo“. Výstava probíhá pod záštitou hejtmana Středočeského kraje MVDr. Josefa Řiháka.

26. února 2014 celý článek »
Na Zastoupení v Bruselu byla otevřena výstava o Františku Kmochovi

Na Zastoupení Středočeského kraje v Bruselu byla dne 25. února 2014 slavnostně zahájena výstava o Františku Kmochovi. František Kmoch byl prezentován jako jedna z významných osobností spjatých se Středočeským krajem a jeho kulturou. O hudební produkci během vernisáže se postarala skupina hudebníků z Kolína. Výstava probíhá pod záštitou hejtmana Středočeského kraje MVDr. Josefa Řiháka.

19. února 2014 celý článek »
Komise plánuje úpravu podpory pro obnovitelné zdroje nebo jádro

Evropská komise by měla brzy představit dokument, který má upravit pravidla pro různé formy státní podpory v energetice. Komise by chtěla upravit pravidla pro poskytování podpory takovým projektům, jako je výroba energie z obnovitelných zdrojů, zvyšování energetické účinnosti, kombinovaná výroba elektřiny a tepla nebo technologie pro zachycování a ukládání oxidu uhličitého. Pravidla by se měla vztahovat i na případy, kdy stát osvobodí některé podniky od environmentálních poplatků nebo jim sníží poplatek na podporu obnovitelných zdrojů.

10. února 2014 celý článek »
Historická dohoda: Vznik

Předseda EHSV, Henri Malosse, předseda Evropského parlamentu, Martin Schulz a předseda Výboru regionů Ramon Lius Valcárcel Siso podepsali dohodu, jež vytváří takzvaný ,,pilíř evropských občanů“. Touto dohodou tak předsedové tří evropských institucí reagovali na rostoucí rozpor mezi těmito institucemi a veřejností a zavázali se k posilování demokratických principů. Rovněž se zavázali k užší politické spolupráci a upevnění vzájemných vazeb.

Copyright © 2017, Středočeský kraj. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o přístupnosti | Mapa serveru