Home

16. června 2014 celý článek »
Zastoupení představilo v Bruselu turistické destinace Středočeského kraje Největší společná akce krajů České republiky v Bruselu představila bruselskému publiku již poosmé výběr toho nejlepšího z ČR. V Bruselu se 13. června 2014 uskutečnil již osmý ročník legendární České Street Party. Zastoupení českých regionů připravila návštěvníkům prezentaci toho nejlepšího co jejich kraje nabízejí a pozvala zúčastněné k návštěvě jejich domovských regionů.
19. května 2014 celý článek »
Zastoupení Středočeského kraje reprezentovalo kraj ve Výboru regionů

U příležitosti oslav Dne Evropy se instituce Evropské Unie otevírají veřejnosti, v Bruselu den otevřených dveří proběhl 17. května. Zastoupení Středočeského kraje u toho, jako každým rokem, bylo a představilo kraj bruselské veřejnosti ve Výboru regionů.

13. května 2014 celý článek »
Jarní prognóza 2014: růst začíná mít širší základ

Podle jarní prognózy Evropské komise bude v Evropské unii poté, co před rokem odezněla recese, pokračovat hospodářské oživení. Očekává se, že v roce 2014 dosáhne růst reálného HDP v EU 1,6 % a v eurozóně 1,2 %. V roce 2015 se pak má ještě dále zvýšit na 2,0 % a 1,7 %. Prognóza vychází z předpokladu, že členské státy i EU podniknou dohodnuté kroky, a dojde tak k potřebným zlepšením.

10. dubna 2014 celý článek »
Výzva k přihlášení ke studiu pro studenty PhD a výzkumné pracovníky

Rádi bychom přilákali Vaši pozornost k právě vydané výzvě k přihlášení na magisterská studia z oboru městských a regionálních rozvojových studií, které bude probíhat během akce OPEN DAYS v Bruselu od 6. do 8. října 2014.

26. března 2014 celý článek »
Roamingu v Evropě už pomalu zvoní umíráček

Od 15. prosince 2015 by telefonování a posílaní textových zpráv nebo emailů z mobilních telefonů mělo vyjít cenově nastejno, ať jste doma, nebo v jiné zemi EU. Předpokládá to legislativní návrh, který 18. března schválil parlamentní Výbor pro průmysl. Než nová pravidla vstoupí v platnost, musí je ještě schválit plénum Evropského parlamentu a Rada EU. Evropská unie postupně omezuje poplatky za roaming už od roku 2007.

Copyright © 2017, Středočeský kraj. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o přístupnosti | Mapa serveru