Home

22. července 2014 celý článek »
Dohoda o partnerství poputuje do Bruselu

Vláda na svém včerejším zasedání (21. července) projednala finální verzi Dohody o partnerství, která je základem pro čerpání prostředků z evropských fondů v období 2014-2020. Dokument bude nyní odeslán Evropské komisi ke schválení.

15. července 2014 celý článek »
Evropský parlament potvrdil Junckera v čele Evropské komise

Evropská komise má nového předsedu, po tajném hlasování v Evropském parlamentu se jím stal zkušený lucemburský politik Jean-Claude Juncker. Svůj hlas mu odevzdalo 422 poslanců a poslankyň. Proti se postavilo 250 zástupců v Evropském parlamentu. 

1. července 2014 celý článek »
Schulz opět v čele Europarlamentu

Europoslanci v prvním kole zvolili nového předsedu Evropského parlamentu, kterým se stal německý sociální demokrat Martin Schulz. V prvním kole ho 409 hlasy ze 612 platných lístků zvolili europoslanci, kteří se poprvé sešli na plenárním zasedání ve Štrasburku.

1. července 2014 celý článek »
Italové přebírají předsednictví EU

Itálie dnes od Řecka přebírá předsednictví Evropské unie. Premiér Matteo Renzi neskrývá, že bude prosazovat myšlenku Spojených států evropských. Dá se tak očekávat další růst napětí mezi členskými zeměmi, záměr se zcela jistě nebude líbit Londýnu. Řím se chce zaměřit také na hospodářský růst a téma nelegální imigrace, které se jí mezi členskými zeměmi EU obzvlášť dotýká.

1. července 2014 celý článek »
Výherci soutěže Euroquiz 2014 přicestovali do Bruselu

Skupina studentek z Gymnázia Mělník přijela dne 26. června 2014 na třídenní pobyt do Bruselu. Studentky zvítězily  v soutěži „Euroquiz“ která byla, stejně jako v předchozích letech, i v letošním roce organizována v rámci tzv. „4dohody“. Zastoupení Středočeského kraje, ve spolupráci s dalšími třemi regionálními kancelářemi z Burgundska, Opolského vojvodství a Porýní-Falc, pobyt studentů v Bruselu spoluorganizovalo.

Copyright © 2017, Středočeský kraj. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o přístupnosti | Mapa serveru