Home

30. září 2014 celý článek »
Glasswork

By introducing glass making companies representing the Central Bohemia Region we would like to draw attention to this traditional craft persisting in Bohemia since the 13th century. Czech glass is world recognized product and the interest in this traditional commodity is still rising. Central Bohemia companies which are presenting their crafts will offer a sample of their products. This includes cut lead crystal, handmade metallurgical stained glass, handmade figures, crystal mirrors and also high-quality glass which can be used in every household.

25. září 2014 celý článek »
Středočeští studenti v Bruselu Zastoupení Středočeského kraje v Bruselu organizovalo dvoudenní pobyt středočeských studentů v „hlavním městě EU“ Víkendový pobyt probíhal ve dnech 20.-21. září 2014. Studenti vyjeli do Bruselu za odměnu jako výherci v soutěži „Poznávejme Středočeský kraj“.
15. září 2014 celý článek »
Budoucí členové Evropské komise

Po zvolení novým předsedou Evropské komise může Jean-Claude Juncker začít oficiální diskuse se členskými zeměmi o rozdělení portfolií v jeho týmu. EurActiv nabízí přehled nominantů, které jejich státy navrhly na členy nové Evropské komise. Evropská komise je institucí EU, která zastupuje a hájí zájmy Unie jako celku. Připravuje návrhy nové evropské legislativy, provádí politiky EU a má na starosti využívání finančních prostředků evropské osmadvacítky. 

15. srpna 2014 celý článek »
Evropská komise schválila Dohodu o partnerství

Mezi Českou republikou a Evropskou komisí skončilo několikaleté vyjednávání o podobě tzv. Dohody o partnerství, strategického dokumentu, podle kterého budou v příštích sedmi letech v zemi rozdělovány prostředky z evropských fondů. Oficiálně bude dokument schválen ještě tento měsíc a první výzvy poběží od začátku příštího roku.

1. srpna 2014 celý článek »
Jourové se pootevřela možnost získat post eurokomisařky pro regionální politiku

Šance úřadující ministryně pro místní rozvoj Věry Jourové na post eurokomisařky pro regionální politiku stoupají. Dosavadní komisař pro přidělování unijních dotací, opět nominovaný Rakušan Johannes Hahn, vyjádřil na pondělní schůzce s designovaným šéfem komise Jeanem-Claudem Junckerem zájem o politiku soudržnosti, hospodářskou soutěž a dopravu. Podle dalších zdrojů by nicméně dal přednost dopravě, již má v rukou místopředseda komise, Estonec Siim Kallas.

Copyright © 2017, Středočeský kraj. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o přístupnosti | Mapa serveru