Vnitřní trh a průmysl

European Commission's Spring 2015 Economic Forecast: Tailwinds podpoří oživení

Ekonomický tailwinds z nízkými cenami ropy vyrovná celosvětový růst a posílí hospodářské oživení v Evropě v souladu s jarní ekonomickou prognózou.

Komisař Pierre Moscovici přišel do tiskové místnosti představit jarní ekonomické prognózy. Ekonomický růst v rámci Evropské unie je nastaven ve prospěch ekonomických tailwinds. Podle European Commission's Spring 2015 Economic Forecast, tyto krátkodobé faktory posílí jinak mírný cyklický vzestup v EU.

Ceny ropy zůstanou relativně nízké, globální růst je stabilní, euro i nadále oslabovalo, a hospodářská politika je v EU nadále podporována. Na měnové straně dochází ke kvantitativnímu uvolňování, které ovlivňuje Evropská centrální banka, významný vliv má i na finanční trhy, což přispívá k nižším úrokovým sazbám a zlepšení úvěrových podmínek.

V aktualizovaných komentářích řekl Viceprezident Valdis Dombrovskis: "Oživení evropských ekonomik je posilování. I když je to povzbudivé, musíme se ujistit, že ekonomický růst je trvalý – udržitelný. To se může stát zavedením tří prioritních přístupů založených na schválení EU - strukturálních reforem, posílení investic a podpora fiskální odpovědnosti a zároveň řešení problémů specificky daných pro určitou zemi. Politická doporučení pro jednotlivé země bude v polovině května dalším důležitým krokem pro tento konkrétních přístup, který předloží Evropská komise. "

Komisař Moscovici dodal: "Evropské hospodářství se na jaře může těšit své nejjasnější podobě v několika letech, dojde k oživení, které bude podporované oběma vnějšími faktory a politickými opatřeními, které začínají nést ovoce. Je třeba udělat více, aby bylo zajištěno toto oživení a nestalo se jen sezónním. Budeme se chovat odpovědně, co se týče plnění investic a reforem. Klíčem je fiskální politika k získání trvalých pracovních místa a růstu, který Evropa potřebuje. "

Zdroj: http://ec.europa.eu/news/2015/05/20150505_en.htm

(15.5.2015)
Copyright © 2017, Středočeský kraj. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o přístupnosti | Mapa serveru