Dokumenty orgánů EU

26. dubna 2011celý článek »

Pátá zpráva o hospodářské, sociální a územní soudržnosti poskytuje jedinečný pohled na evropský

regionální rozvoj. Ukazuje, jak si vedeme, pokud jde o naše společné cíle, a poskytuje pevný a široký

analytický základ pro politiku soudržnosti po roce 2013.

26. dubna 2011celý článek »

Díky strategii Evropa 2020 se nyní EU může pochlubit tím, že má dlouhodobou vizi pro své sociálně tržní hospodářství. Strategie, která byla přijata v červnu 2010, má v příštích deseti letech pomoci Evropě úspěšně vyjít z hospodářské krize a zároveň zajistit, aby se členské státy dostaly na cestu udržitelného růstu, která v nadcházejících letech přinese prosperitu a sociální pokrok.

24. března 2011celý článek »

„Lisabonská smlouva pozměňující Smlouvu o Evropské unii a Smlouvu o založení Evropského společenství" začala platit 1. prosince 2009. Jaké jsou hlavní změny, které ve fungování EU přináší?

23. července 2008celý článek »
Středočeské zastoupení v Bruselu připravilo novou brožuru „Tipy a triky - jak na komunitární programy EU“

Zastoupení Středočeského kraje v Bruselu připravilo na léto novou brožuru „Tipy a triky – jak na komunitární programy EU“. Cílem a smyslem této publikace je přiblížit zájemcům o finanční dotace z komunitárních programů strukturu programů, upozornit na nejčastější chyby při zpracování projektů a poskytnout důležité tipy a triky pro přípravu žádostí. Součástí brožury je i představení několika programu v oblasti vzdělávání, kultury, mládeže, vědy a výzkumu.

9. dubna 2008celý článek »
České předsednictví EU 2009 - Otázky a odpovědi

Předsednictví je jedním z nejdůležitějších a nejnáročnějších úkolů vyplývajících z členství v EU. Role předsedající země je nejen organizační, ale také zprostředkovatelská, politická a reprezentační.

Copyright © 2017, Středočeský kraj. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o přístupnosti | Mapa serveru