Občan

16. dubna 2015celý článek »

Evropská komise dne 13. dubna zahájila diskusi ohledně toho, jak nynější věda a pokrokové metody mohou pomoci přispět k bezpečným a hodnotově výživným potravinám na celém světě. Tato diskuse byla spojena s výstavou EXPO 2015 na téma "Feeding the Planet, Energy for Life", které bude probíhat v Miláně od května – října.

8. dubna 2015celý článek »

Světová zdravotnická organizace prohlásila 7. duben za Světový den zdraví. V roce 2015 byl zaměřen na téma nezávadnosti a bezpečnosti potravin. Vytenis Andriukaitis (evropský komisař pro zdraví a bezpečnost potravin) zdůraznil výzvy kterým budeme muset v následujícím období čelit. "Evropa nabízí svým 500 milionům občanům nejvyšší standard bezpečnosti potravin na světě."

10. března 2015celý článek »

Do konce 15. března můžete vyjádřit svůj názor ohledně změn v pracovní době. I Vy můžete ovlivnit pracovní směrnici tak, aby byla modernější, vyhovovala zaměstnancům ve všech sférách pracovního odvětví i jejich potřebám. Komise proto přezkoumává směrnice o pracovní době, jejichž cílem je zjistit, které rámce je potřeba pozměnit tak, aby vyhovovaly současným potřebám v oblasti pracovní doby.

14. ledna 2015celý článek »

Eurokomisařka Věra Jourová otevírá první číslo nového týdeníku. Bude formou přímého e-mailu zprostředkovávat svým odběratelům informace o evropských událostech, které se nutně nedozvíte z běžných medií, mající dopad na občany i podniky v ČR. Každý týden bude přinášet i přehled o veřejných diskusních a kulturních akcích konaných na území ČR.

17. října 2014celý článek »

Nevěříte svému chirurgovi? Nechali byste se raději operovat v zahraničí? Když náročný zákrok v Česku nikdo nezvládne, ten v zahraničí vám bude muset zdravotní pojišťovna plně proplatit. Rozhodl o tom Soudní dvůr Evropské unie.

Copyright © 2017, Středočeský kraj. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o přístupnosti | Mapa serveru