Podnikatelé

2. dubna 2015celý článek »

Česká spořitelna a Komerční banka v úterý 31. 3. uzavřely dohody, které těmto bankám poskytnou v následujících dvou letech možnost uzavírat úvěrové smlouvy s malými a středními podniky (MSP). Smlouva byla podepsána s Evropským investičním fondem a výše těchto úvěrů činí 6 950 milionu korun (v přepočtu více než 250milionů eur). Tyto úvěry budou kryty programem EU tzv. Horizontem 2020.

13. února 2015celý článek »

Evropská komise navrhla, aby byla z prostředků Iniciativy na podporu zaměstnanosti mladých lidí již letos uvolněna částka 1 miliarda eur. Tato změna povede k až 30násobnému navýšení předběžného financování, které členské státy obdrží na podporu zaměstnanosti mladých lidí, díky čemuž se pomoc dostane k 650 000 mladých, kterým pomůže rychleji získat práci.

17. října 2014celý článek »

Evropská komise chce společně s evropskými zejména technologickými společnostmi během čtyř let investovat 2,5 miliardy eur do rozvoje oblasti kolem velkých dat. Nově ohlášené partnerství veřejného a soukromého sektoru by mělo starý kontinent dostat do hry, ve které prozatím příliš aktivní není. Alespoň ve srovnání například se Spojenými státy.

21. července 2014celý článek »
Technologický rozvoj, podpora podnikání malých a středních firem či energetické úspory, do těchto oblastí poplynou evropské miliardy. Česko poskytne na podporu podnikání do roku 2020 z evropských fondů na 116 miliard korun.
28. dubna 2014celý článek »

Země Evropské unie zajistí lepší ochranu lidí, které vysílají firmy za prací do zahraničí. Shodli se na tom europoslanci během posledního zasedání Evropského parlamentu před květnovými volbami. Opatření má nejen zlepšit práva pracovníků, ale také zabránit podvodům, kterými chtějí firmy šetřit náklady.

Copyright © 2017, Středočeský kraj. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o přístupnosti | Mapa serveru