Studenti a školy

Na následující internetové adrese najdete užitečné odkazy odkazy týkající se výzkumných a vzdělávacích sítí a programů a financování na podporu vzdělávání a výzkumu:

http://europa.eu/quick-links/schools-universities/index_cs.htm

 

19. listopadu 2014celý článek »

Skupina EU na vysoké úrovni pro modernizaci vysokoškolského vzdělávání dnes vydává zprávu o nových způsobech učení a výuky na univerzitách. Skupina, jíž předsedá bývalá irská prezidentka Mary McAleeseová, zformulovala patnáct doporučení (viz příloha 1), v nichž upozorňuje na potřebu cílenějšího poskytování finančních prostředků, aby se podpořil rozvoj a využívání flexibilnějších digitálních učebních a výukových metod na vysokých školách.

17. října 2014celý článek »

Erasmus+ je nový program Evropské unie pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport na období 2014-2020. Byl spuštěn v lednu 2014.

30. září 2014celý článek »

Pro firmy jsou čím dál zajímavější absolventi, kteří se orientují v energetické politice, ekonomii i technice. Často je ovšem musí samy doučovat, protože jim po opuštění vysokých škol propojení těchto tří aspektů chybí.

16. dubna 2014celý článek »

Evropská komise vyhlásila literární soutěž s názvem "Co pro tebe znamená rozšíření EU?", která je určena pro mladé lidi z EU a zemí účastnících se procesu rozšíření. Výherci získají dvoudenní výlet do Bruselu a elektronickou čtečku knih.

10. dubna 2014celý článek »

Rádi bychom přilákali Vaši pozornost k právě vydané výzvě k přihlášení na magisterská studia z oboru městských a regionálních rozvojových studií, které bude probíhat během akce OPEN DAYS v Bruselu od 6. do 8. října 2014.

Copyright © 2017, Středočeský kraj. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o přístupnosti | Mapa serveru